صادرات ذرت دامی

صادرات ذرت دامی به عراق از طریق مرزهای ایران

صادرات ذرت دامی به عراق از طریق مرزهای ایران جذابیت و منفعت زیادی برای هر دو کشور دارد. بازرگانی کهن جهت تسهیل نمودن این امر قدم های مهمی برداشته است.

در چند سال اخیر تقاضای زیادی از کشور عراق برای خرید اقلام دامی بویژه ذرت بوده است. شرایط آب و هوایی و همچنین موقعیت جغرافیایی عراق سبب شده تا تهیه خوراک دام و طیور با مشکلاتی همراه باشد. واردات و ترانزیت از طریق ایران می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای کمبود این اقلام برای عراق باشد.

صادرات ذرت دامی

کشور ایران همواره یکی از اولویت های عراق برای تهیه اقلام مورد نیاز از جمله خوراک دام و طیور است. علاوه بر اینکه بسیاری از محصولات در داخل ایران تولید شده و امکان صادرات به عراق دارند، بسیاری از محصولات نیز از طریق مرزهای این کشور قابلیت ترانزیت دارند.

نهاده های دامی نظیر ذرت حجم زیادی از صادرات به عراق را تشکیل می دهند. با توجه به محدودیت های صادرات محصولات کشاورزی از ایران، می توان ذرت های وارد شده به ایران را به کشور عراق ارسال کرد.

ذرت در کیفیت های مختلفی وجود دارد که خریداران عراقی می توانند با دریافت نمونه و آنالیز آن از کیفیت مطلع شده و سپس برای ثبت سفارش اقدام نمایند. برای این منظور بازرگانی کهن تا حد امکان روند کار را تسهیل نموده است.