واردات غلات از اوکراین

واردات غلات و دانه های روغنی از اوکراین

کشور اوکراین در کنار روسیه، قزاقستان و برزیل از جمله کشورهایی هستند که واردات غلات و دانه های روغنی به شکل گسترده از آنها به ایران انجام می گردد.

منابع خوراکی موجود در ایران جوابگوی خوراک دام و طیور نیست، در نتیجه لازم است بریا برطرف نمودن نیاز دامداری ها و مرغداری ها، بخشی از غلات مورد نیاز از طریق کشورهای دیگر به ایران وارد گردد. یکی از مهمترین گزینه ها برای واردات، کشور اوکراین است.

شرایط تحویل واردات از اوکراین

یکی از مباحث مهم در مقوله صادرات و واردات بحث نحوه تحویل است. نحوه تحویل با توجه به توافق فروشنده و خریدار می تواند به شکل های مختلف انجام گیرد. یکی از روش های تحویل ایمن روش CIF است. این روش مربوط به حمل دریایی بوده و هنگامی که کالا از روی نرده کشتی عبور کرد، مسئولیت فروشنده خاتمه می یابد. در این روش هزینه حمل و بیمه و همچنین وظیفه عقد قرارداد حمل و بیمه بر عهده فروشنده می باشد. تحویل غلات اوکراین در بنادر جنوبی ایران صورت میگیرد.

شرایط پرداخت واردات از اوکراین

یکی از موارد مهم و بعضا محدودیت هایی که در امر صادرات و واردات وجود دارد، نحوه پرداخت است. در صورتی که خریدار و فروشنده امکان مبادله مستقیم مبلغ معامله را نداشته باشند، بانک تعهد لازم را به خریدار و فروشنده می دهد. این مجموعه قادر به تامین ماهانه تا ۲۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تن ذرت از طریق پرداخت LC می باشد.